Obrázek dne
P1010055.jpg
Anketa
Kam postavit fotografy?
 
Právě se kouká
Právě připojeni - hostů: 12 
Hlavní stránka Ke stažení

Prohlášení organizátorů TRANSBRODY 2010

V neděli 12.9.2010 se jel další ročník závodu pořádaného Záhořanskou klikou MTB, o.s., výstižně nazvaného Transbrody 2010. Ti, kteří ho se ho zúčastnili už ví proč nese název „TRANSBRODY“. Je to závod náročnější a jeho příprava taktéž. Řada závodníků si nedovede představit, kolik úsilí a času se musí vynaložit k zprovoznění takového závodu. Již potřetí jsme se přesvědčili, že cyklistika je trnem v očích našich sousedů, stejně jako motorky a čtyřkolky, což se letos opět ukázalo. Bojujeme s tím již třetí ročník a letos se ukázalo, že tady máme skrytého nepřítele, který cíleně v tomto termínu ničí naši práci. Tady už nejde o to, že by někoho náš závod rušil v nedělním rozjímání. Jde spíše o partu pubescentů (gendů) nebo kovbojů, kterým se zvedá nálada a adrenalin ničením něčeho, co by jinak dokonale fungovalo. Tento boj vnímáme a příští rok použijeme jiných zbraní.

Za všechny pořadatele mohu říct, že se celé přípravě závodu věnovali s patřičnou důsledností a kvalitou jako loni. Letos nám práci ještě podstatně zkomplikovalo počasí. Vynaložili jsme více nákladů a času na značení, použili více pořadatelů na trati, začali spolupracovat s dobrovolnými hasiči, měli jsme na trati motohlídku, která dodatečně v mezích možností doznačovala některé opět „vyčištěné“ úseky. Stejně se našli škodiči a výsledek si každý projel sám. Vše určitě nebylo na 100%, například dvakrát avizovaná „jáma“. Značení tam bylo, ale už se řádně neohlídalo a v takovém nebezpečném úseku měl jednoznačně být pořadatel. Z vašich postřehů si vezmeme ponaučení, které nám snad pomůže posunout se o další krok k „dokonalosti“.

Letos poprvé náš závod zavedl čipy. Dětská kategorie se rovněž povedla i když pro někoho byla obtížná a jiní si jí zase chálili a zvláště tak technické pasáže. U dětí se nedá hodnotit „těžká“ nebo „lehká“. Jejich výkonnost je značně rozdílná a jsou tu hlavně proto, aby nabíraly zkušenosti. Omlouváme se za menší zdržení při vyhlašování výsledků, kdy malinko zakulhala technika a za nedostatek „malinového nealka“. Příště ho bude dostatek!

TRANSBORDY 2010 jsou v tuto chvíli již minulostí a proto je čas poděkovat našim skvělým závodníkům, pořadatelům, sponzorům a všem, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli na tomto cyklistickém klání a zároveň si dovolujeme vás pozvat na další ročník „TRANSBRODY 2011“

Cyklistice zdar!

Přemek Vykopal (Přemátor)
ředitel závodu TRANSBRODY
Záhořanská klika MTB, o.s.

Aktualizováno (Středa, 21 Září 2011 20:16)

 
Hlavní partner
Banner
Partneři
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Děkujeme našim sponzorům